AT
Soru Sahibi
27 Kasım 2017 14:59

ilaç yan etkisi mi?

Merhaba hocam Benim ülseratif kolit hastaligim var ve bir takım ilaçlar kullanıyorum 'Precort 16mg' ilacını Azaltilan tedavi olarak 3 .5 Ay kullandım ve yaklaşık olarak 3 Aydır o ilacı kullanmıyorum 'Asacol 800 mg,,Imuran 50 mg 'ilaçlarını sırayla günde 4'er ve 2'şer olmak üzere ömür boyu kullanmak zorunda olduğum söylendi Ama 2-3 Aydır Adet görmüyorum sizce bu ilaçların etkisiyle mi oldu daha precort vücudumdan Atilmadi mi??? Ilacin etkisi devam mı ediyor? ?? Ve precort ilacının yan etkilerinde Adet görmeme yazıyor eğer bu yan etkiyse ne zaman geçer Ayrıca genetik ve FMF tahlili yapıldı bir şey yok dediler. Cevabınızı dört gözle bekliyorum yardımcı olmanızı istiyorum şimdiden sağolun teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Ülseratif kolitin kendisi de iyi tedavi edilemezse bu duruma yol açabilir...

19 Aralık 2017 20:40