TM
Soru Sahibi
8 Mart 2021 00:23

İdrar sıkıntısı prostatit

Sayın hocam 3 yıl önce ayak kırığından ameliyat oldum 1 gün sondali kaldim. O zamandan beri yavaş yavaş artan idrarda zorlanma Kesik damla halinde işeme mesaneyi boşaltamama rahatlayamama sıkıntılarım karın bölgemde ağrılar Ek olarak ara sıra olan penis ucunda iğne batması gibi bir kaşıntı , bazen karın altında bazen yumurtalıklarda ağrı , çok sık olarak kalça kemiklerimde ağrılar oluyor oturunca daha çok acıyor.Rektumda doluluk hissi oluyor.Psa 0.67 Rezide idrar 110 ile 170 arasında.Üroflow @max 9.8 işenen miktar 450 ort.akis 5 . Ürodinami Pdet@max 16 pves 65. İlk his 122 normal sıkışma 210 dolum sonu 450 İdrarımı patlayana kadar tutabilirim. Ani sıkışmam yok mesanemin yavaş yavaş dolduğunu hissediyorum.idrar kaçağım yok. İdrar kültürü yapılmadı. Tam idrar tahlili yaptılar bembeyaz idrar vermiştim enfeksiyon varsa bile temiz çıktı. Sizce prostatit olabilirmiyim bu detrüsor basincini etkilemiş olabilirmi. Uzun oldu k.bakmayin hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Güven Aslan
Üroloji , Üroonkoloji

İdrar akımı belirgin zayıf. prostatit olabilir . İdrar yapmayı rahatlatacak ilaç verildi mi?

2 Nisan 2021 17:46
TM
Soru Sahibi

9 aydır Xtral kullanıyorum %20 iyileşme sağladı. Ama genel olarak problemlerim devam ediyor. Son olarak sabah idrarıyla kültür ve tam idrar tahlili yaptırdım. Sonuçlar temiz çıktı . Mesane boynu yüksekliğin olabilir dediler. Boyun yüksekliği bu kadar rahatsızlık verirmi hocam teşekkür ederim

2 Nisan 2021 17:57
Prof. Dr. Güven Aslan
Üroloji , Üroonkoloji

Hem kronik prostatit hem mesane boynu yüksekliği bu şikayeti yapabilir. Xatral e devam edin

2 Nisan 2021 18:00