ÇS
Soru Sahibi
14 Kasım 2018 13:26

Hormonlu spiralimi çıkarttirdim

İyi günler yaklaşık olarak üç ay önce 3 yıl kullandığım hormonlu spiralimi çıkarttım takılma sebebi poliplerimin olmasıydı çıkarttırdığım iki ay boyunca reglim çok az kısa süreli oldu fakat bu ay yoğun bir şekilde regli oluyorum üç gündür yoğun kanamam devam ediyor sizce normal mi bu durum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burak Özköse
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Mirena yani hormonlu spirali cikartmanizdan dolayi oluyor kanamaniz ya tekrar takmak yada dogum kontrol haplarini tercih etmem gerekiyor ama oncesinde mutlaka bir jinekologa basvurup ultrasonla bakilmasi gerekir adet bitiminde klinigime gelebilirsiniz

10 Aralık 2018 00:20