CO
Soru Sahibi
19 Şubat 2021 00:05

Hocama sorum

Hocam ben küçük bir ilde yaşıyorum, Hiv testi oldum devlet hastanesinde. Hiv testlerinde antijen ve antikor birlikte bakan combo testlerin normal antikor bakan hiv testlerinde daha üstün olduğunu biliyorum ancak laboratuvara ulaşamadım devlet hastanesinin, mail attım cevap vermişler kullandıkları cihazı sormuştum “Abboot İ2000” adlı cihaz kullanılıyormuş bu cihaz hakkında bilginiz var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Oğuzhan Koca
Tıbbi Biyokimya

Çok teknik bir konu. Genel anlamıyla bilgim var evet ama bu bilginin hasta icin cok gerekli oldugunu dusunmuyorum. Kafanıza takılan sorularla ilgili testi baktırdığınız laboratuvarla gorusmeniz doğru olacaktır. Saglikla kalın..

19 Şubat 2021 00:38