YE
Soru Sahibi
10 Ekim 2021 11:20

Hocam lütfen yardım

Hocam merhabalar yaşım 20. Hocam biraz uzun olacak vaktinizi çaldıysam affola. Yaklaşık 1 ay önce yatarken aniden sağ bacağımda bir kasılma gibi garip bir his oluştu ve o günden sonra bacaklarımda halsizlik ve yorgunluk tarzı bişey vardı ama istediğim her şeyi yapabiliyordum (parmak ucunda yükselme vs.) Ardından hastalık takıntım olduğu için internetten araştırdım ve vücudumda dinlenirken olan bazen tek atımlık bazen 5 6 saniye gözle görülen seğirmeler başladı. Bacaklarımda kollarımda göbeğimde çenemde... Çoğu bacaklarımda. Ardından bir nöroloji uzmanına göründüm ve muayene oldum. Güç testi vs. Yaptı ve muayenem normal olunca çok endişeli olduğumu da anlayınca korkma sende bir şey yok stres var stresini azalt dedi ben ısrar edince 2 bacağımdan iğneli emg yaptı kasmamı gevşetmemi ve güç uygulamamı istedi. Sonuçlar normaldi. Kan tahlili yapıldı B12 düşük çıktı. Ancak benim içim rahat etmedi 1 hafta sonra bir başka hastaneye gittim orada muayanemde DTR canlı bulundu. Bacak ve kol kaslarımdan, el ve ayak bileklerimden, el ve ayaklardan birer parmaktan güç uygulayıp bırakmam istenerek iğneli emg yapıldı ve orda da sonuçlar normaldi. Beyin mr ve bel mr sonuçlarım da normal. Daha sonra sağ bacağımdaki halsizliği bazen daha çok hissediyorum bazen daha az hissediyorum. Örneğin geçen gece halı saha maçı yaptım yorgunluk vardı ancak koşabildim. Hatta o gün seğirmelerim baya azaldı. Maçtan sonra bir süre sertleşme hissettim. Ancak seğirmelerim devam ediyor. İyice kafaya taktım hocam artık bazı günler rahatım testin normal kafaya takma diyorum bazı günler de çok kafaya takıyorum. Son 3 gündür de sağ ayak serçe parmağımda göremedim bi seyirme hissi mevcut içinde bişey geziyor sanki. Arada bir parmağımı oynatıyor. Ayrıca dün akşam sol bacak bakdırımda bir ağırlık, ağrı başladı özellikle yürüyünce artıyor, sağda da hafif var. Sizce ne yapmalıyım hocam reflekslerimin canlı olması çok korkutuyor bu yapılan emgler yeterli midir ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cem Atabey
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Eğer mrg ve emg normalse önce bir nörolog ardından da bir psikiyatriste gitmelisiniz Geçmiş olsun

11 Ekim 2021 08:31