YE
Soru Sahibi
3 Ekim 2021 07:11

Hocam lütfen yardım

Hocam merhabalar yaşım 20. Hocam biraz uzun olacak vaktinizi çaldıysam affola. Yaklaşık 1 ay önce yatarken aniden sağ bacağımda bir kasılma gibi garip bir his oluştu ve o günden sonra bacaklarımda halsizlik hissediyordum ama istediğim her şeyi yapabiliyordum (parmak ucunda yükselme vs.) Ardından hastalık takıntım olduğu için internetten araştırdım ve vücudumda dinlenirken olan bazen tek atımlık bazen 5 6 saniye gözle görülen seğirmeler başladı. Bacaklarımda kollarımda göbeğimde.. Ardından bir nöroloji uzmanına göründüm ve muayene oldum. Güç testi vs. Yaptı ve muayenem normal olunca çok endişeli olduğumu da anlayınca korkma sende bir şey yok stres var stresini azalt dedi ben ısrar edince 2 bacağımdan iğneli emg yaptı kasmamı gevşetmemi ve güç uygulamamı istedi. Sonuçlar normaldi. Ancak benim içim rahat etmedi 1 hafta sonra bir başka hastaneye gittim orada muayanemde DTR canlı bulundu. Bacak ve kol kaslarımdan, el ve ayak bileklerimden, el ve ayaklardan birer parmaktan güç uygulayıp bırakmam istenerek iğneli emg yapıldı ve orda da sonuçlar normaldi. Beyin mr ve bel mr sonuçlarım da normal. Daha sonra sağ bacağımdaki halsizlik hissini bazen daha çok hissediyorum bazen hissetmiyorum. Örneğin bu gece halı saha maçı yaptım yorgunluk vardı ancak koşabildim. Maçtan sonra bir süre sertleşme hissettim. Ancak seğirmelerim devam ediyor. İyice kafaya taktım hocam artık bazı günler rahatım testin normal kafaya takma diyorum bazı günler de çok kafaya takıyorum. Sizce ne yapmalıyım hocam reflekslerimin canlı olması çok korkutuyor bu yapılan emgler yeterli midir ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Sevgili Erkan, anlattığın bu hikaye sonrası senin nörolojik açıdan son derece sağlıklı bir genç olduğunu düşünüyorum. Ancak, bizzat kendinin de belirttiği gibi "hastalık takıntısı" olabilir. Bunun içinde uygun muayene ve tedavi psikiyatri uzmanı tarafından yapılır. Geçmiş olsun dileklerimle..

4 Ekim 2021 12:07