KA
Soru Sahibi
20 Şubat 2021 04:21

HOCAM bakarmısınız

Her iki tiroid lobu normal boyutlardadır. Parankim yapısı homojen olup, gland konturları düzgündür. Sol lob orta kesim anteriorda 7x9 mm boyutlarında kalsifiye heterojen nodül izlenmiştir. Her iki parotis ve submandibuler gland boyut ve parankim yapısı normaldir. Yer kaplayan lezyon saptanmamıştır. Boyun ana damarlarının çapı ve cidarı normaldir. Sağda seviye 2A'da büyüğü 29x11 mm boyutlarında ince hiluslu birkaç adet , solda seviye 2A'da 36x12 mm boyutlarında ince hiluslu birkaç adet, sol servikal zincirde büyüğü 25x8 mm boyutlarında ince hiluslu birkaç adet, reaktif görünümlü lenf nodu izlenmiştir. YÜZEYEL DOKU USG Her iki inguinal bölgede büyüğü sağda 21x7 mm, solda 35x8 mm boyutlarında olmak üzere kalın ve yağlı hiluslu, reaktif görünümlü lenf HOCAM kanser olabilirmi

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Keser, öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tiroid bezindeki KALSİFİYE nodulden biyopsi yapmak lazım. Şüpheli olması halinde tiroid bezini lenf bezleri ile beraber çıkarmak gerekir. Adıyaman da yasıyorsunuz sanırım. Eger öyle ise üniversite hastanesinde veya gaziantepte bu iş ile ilgilenen cerrah arkadaşlarımız var. Başvurmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dileğiyle

20 Şubat 2021 12:54