SE
Soru Sahibi
5 Mayıs 2023 18:50

Hipofiz

Hocam merhaba baş ağrısı şikayeti ile gittiğimde tetkikler mr sonucu hipofiz bezi yüksekliği 2.8 mm ölçülmüş ve hipofiz bezi sol yarıda yaklaşık 4x2.6 mm boyutlarında adenom ile uyumlu parakime göre hipovasküler lezyon izlendi raporu çıktı. Hormon testine göre tsh hariç hepsi normal çıktı tsh 5.23 çıktı. Tehlikeli bi durum var mıdır ve gebeliği engelleyecek bir durum söz konusu mudur yorumlarsanız sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bu soruyu sizi takip edecek olan kadın doğum hocasına sormalısınız efendim...

6 Mayıs 2023 11:41
SE
Soru Sahibi

Hipofiz adenomu tehlikeli bi durum mu peki hocam

7 Mayıs 2023 11:17
Prof. Dr. Semih Keskil
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Evet

7 Mayıs 2023 14:20