BB
Soru Sahibi
17 Ekim 2015 16:10

Hidrosel ameliyatı

Merhaba Aydin bey, oglum 2 yasinda sag testisinde 10 mm hidroseli var 6 ay oncesinde de 10mm idi. Dogustan beri var olan bir durum bu. Kontrollerimizi yapan doktorumuz kuculdugunu bu yuzden beklememizi soyledi ve 3 ay sonra tekrar kontrole gelin dedi. Ben de araştırıyorum ve en gec 2 yas civarinda müdahale edilmesi gerektigini goruyorum. Siz ne düşünürsünüz? En gec ne zamana kadar beklemeliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

İki yaşına kadar kendiliğinden geçmesi beklenir, devam ediyorsa bir çocuk ürolojisi uzmanı ya da çocuk cerrahisi uzmanı tarafından görülmesi uygun olur.

19 Ekim 2015 15:51