AR
Soru Sahibi
5 Şubat 2020 13:05

helico bakterisi

merhaba hocam, 25 yasında bayan aktif çalışan bir eczacı. endoskopi ile kesin tanı almış. midesinde helico var. helico nedeni ile gastrit ve mide ülseri de var. ülser daha barsaklara falan sıcramadı. genel cerrahi uzmanı tarafın dan iki tane kuvvetli bir normal antibiyotikle kombin yapılıp 3 hafta tedavi planlandı. ama geçmedi, geçmiyor! ne yapabiliriz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Birincisi mide ülseri var ise buradan biyopsi alındı mı? İkincisi ise biyopsi alındı ve temiz gelmiş ise helikobakter tedavisi için kullandığınız antibiyotiklere karşı direnç gelişmiş olabilir. Farklı bir antibiyotik kombinasyonu ile tedavi deneyip sonrasında kontrol endoskopi olmanızı öneririm. Saygılarımla..

26 Şubat 2021 17:09