BA
Soru Sahibi
18 Şubat 2016 22:08

hazımsızlık

abdominal us raporu: Karaciğer interkostal aralıkta değerlendirilebildiği kadarı ile karaciğer kraniokuadal boyutu 18 cm artmış olup parankim ekojenitesi artmıştır.(Grade:3 steatoz)Ek gros patoloji saptanmamıştır. Safra kesesi normal lokalizasyon ve boyutlardadır.Duvar kalınlığı normaldir.Lümen içinde 1 cm boyutlu kalkül izlenmiştir Hocam hazımsızlık ve gaz şikayetim oldukça fazla. Safra kesesi ile ilgili bir durum bunu yapabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)

Safra kesenlzde 1cm.capinda tas mevcut. Mide sikayetleri yapabilir. Ancak karacigeriniz hem Buyumus hemde 3. derecede yaglanma var. Bu onemsemeniz gereken bir durumdur. Gastro- enteroloji uzmanina basvurup bu konuda tedavi gormenizde yarar var. Gecmis olsun. Dr Bulent Tugrul

19 Şubat 2016 05:52
BA
Soru Sahibi

İlginiz için teşekkür ederim.Saygılar....

20 Şubat 2016 21:39

Geçmiş olsun.

21 Şubat 2016 07:13