İŞ
Soru Sahibi
14 Ağustos 2017 13:06

hamilelikte lokal anestezi

Cengiz bey, hamileliğin 8.ayınd aolan kardeşimin diş çektirmesi gerekiyor, kanal tedavisi istemiyor, çünkü sadece kökleri kaldı dişinin.Doğumdan sonra protez vs yaptıracak. Lidokain gibi lokal anestezi bebeğe ve gebeliğe zarar verebilir mi? zarar vermediği bilinen hangi lokal anestezi ilaçlerını tavsiye edersiniz? Şimdide çok teşekkürler!

1 cevap
Cevaplar (1)

Bildigim kadariyla mevcut hiçbir lokal anestezik maddenin gebelikte kontraendikasyonu yok. Varsa bilen burda yazsin ben de ogrenim

28 Ağustos 2017 15:59