KD
Soru Sahibi
2 Ocak 2020 01:56

Hamilelikte bebekte seyirme ritmik tekme

Merhaba hocam, 9 aylık hamileyim, bebeğin hıçkırığından farklı ve daha hızlı bir ritimde tekme benzeri hareket hissediyorum bebek büyüdükçe daha kuvvetli hisseder oldum. Ard arda 1-5 kez bu hareket oluyor ve sık sık yaşıyorum. Bazen bebek hareket halindeyken genelde sakinken oluyor. Bebekte nörolojik bir sıkıntı olma ihtimalinden korkuyorum.Önemli bir sorun olabilir mi? Doğumdan sonra ne zaman geçer?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Nadiren anne karnında titreme tarzı nöbet B6 vitamin eksikliğinde olabiliyor ancak o titreme tarzı tekme gibi değildir.,şekerli gıda aldığınızda bebek hareketleri artar. Yine de görünmek isterseniz bebek doğduktan sonra nörolojik muayene için bize gelebilirsiniz *** *** **

3 Ocak 2020 11:19