eN
Soru Sahibi
3 Mayıs 2020 23:03

guatr hastasıyım

Hocam MErhaba. 2 gündür İftardan sonra sürekli boğaza takılan bi his var.Gün içinde yok iftardan sonra oluyor. Guatr hastasıtım levotıron 75 mg kullanıyorum.Kasım ayında ult.çektirmiştim fakat biobsi yaptıramadım.Ama boğazıma takılan hisden dolayı korkmaya başladım.kötü bişey olabilirmi Her iki tiroid lobu boyutları ve isthmus kalınlığı doğaldır. Her iki tiroid lobu parankim ekosu heterojen konturları düzenlidir. Bilateral tiroid parankiminde sağda 16x9.5 mm ve süperiorunda 7.5x4 mm, solda infero lateralde 7.5x3.5 mm boyutlu düzgün konturlu hipoekojen nodül pseudo nodül ayrımı yapılamayan lezyonlar izlenmiştir.İİAB önerilir. Bilateral servikal zincirde patolojik boyutta LAP izlenmedi. Vasküler yapılar doğaldır.tşkler hcm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Teoman Dal
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba, Öncelikle boğaz ve yutak bölgesinin değerlendirilmesi için bir KBB uzmanına muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun

4 Mayıs 2020 13:30