AO
Soru Sahibi
24 Nisan 2021 05:59

Genital siğil

Merhaba hocam 37 yaşındayım bekarım genital bölgede siğil var dermatoloji doktorunun verdiği bi sıvı ilaç var siğillerden kurtarıyor ama tekrarlıyor benim HPV aşısı yaptırmam gerekiyormu ve tekrarlamaması için ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun hocam piskolojim alt üst oldu dermatolojiye kolay kolay randevuda bulunmuyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Aşı olmanızın özel bir artısı olmaz. Genital siğillerin sık kontrolü ve bazı bağışıklığı arttıran ilaçlarla tedavisi mümkün.

24 Nisan 2021 18:10