kp
Soru Sahibi
23 Mart 2015 18:57

faranjit dil

Merhaba hocam bir sorum olacak uzun zamandir bende faranjit var ve antibiyotikler ilaçlar kullandim ancak gecmedi doktor geniz akıntın var diyolar dilimdede beyazlik var hocam şüpheli bir olay olmuştu ve 1.5 ay 3 ay 4 ay 5 ay 6 ay sonra devlet hastanesinde test yaptirdim antihiv ( kemiluminesans ve benzeri ) yaziyordu sirasiyla *** *** **-*** *** ** negatif cikti 190.gun yine elisa hormon anti hiv negatif cikti ayrica 197. gun eliza anti hiv 0.244 negatif cikti 230.gun hiv rna pcr negatif cikti hocam hivle alakasi varmidir bu faranjitin gecmiyor bir türlü

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

HIV ile faranjiti ilişkilendirme, korkuların yersiz görünüyor, zaten sonuçların da negatif. Faranjitin birçok bildik nedeni var. Tecrübeli bir KBB hekimi ile görüşürsen sorununa çözüm olur. Geçmiş olsun. DOÇ DR GÜÇLÜ KAAN BERİAT KBB-BBCerrahisi ve Odyoloji Uzmanı

24 Mart 2015 16:23