ÖE
Soru Sahibi
10 Ekim 2021 14:28

Epilepsi hastası 3 yaş

Doktor bey 3 yaşında erkek çocuk daha öncesinde hiçbir belirti olmadan yılbaşında ilk nöbetini geçirdi daha sonra 3 ay arayla 2 defa daha geçirdi ve nöbetler hep uyurken uyanmasına yakın oluyor 4 nöbet geçirdi 3 ü sabah uyanmasına yakın 1 tanesi öğlen uyanınca oldu değerleri normal çıkıyor eegsinin 1 tanesinde çok hafif bir bozukluk çıktı diğeri eegsinde çıkmadı bir çok yere gittik ama bir türlü bi sonuç alamadık aynı zamanda epilepsi ilacı keppra kullanıyoruz üçüncü nöbette sonra ilaç dozu yükseltildi 3 4 ay kadar nöbet geçirmemişti simdi tekrar geçirdi sebebi ne olabilir bize tam olarak epilepside denmiyor biz bi çıkmaza girdik cevap verirseniz çok mutlu olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

epilpesilerde bazen eeg normal çıkabilir, önemli olan nöbetin görülmesi. bazen nöbetler hemen kontrol altına alınmayabilir, sizin nöbetler sabaha karşı olmuş bu nöbetler genelde iyi huyludur, takip edilmesi gerekir, nöbet dediğiniz durumu video kayıtı alırsanız iyi olur

11 Ekim 2021 11:40