ÇA
Soru Sahibi
8 Nisan 2012 22:07

dvt

hocam ben 30 yaşında bir memurum .sorunum kasıklarımda pıhtılaşma var.yaklaşık 9 ay oldu .şu an coumadin kullanıyorum.3 ay sonraki tahlillerimde çıkan anormal sonuçlar şunlar.(diğer degerler normal) mthr homozigot mutasyonu , homosistein düzeyi 34 mol , lipoprotein-a 83 mg 8 aydırda şu ilaçları kullanıyorum.benexcol12, folbiol ve niaspan.şu anda homosistein 12 , lp(a) 56 düştü .niaspanı yan etkisiden dolayı şu an için kullanamıyorum.(3 aylık kan şekeri üst sınıra dayandı) hocam tedavi için bunlar doğrumu. coumadini ömür boyu kullanmak zorundamıyım .coumadini bıraktıktan sonra d-dimer testi ile ilaçı bir daha kullanmayacımızı test edebilirmiyiz.coumadin kullandıgım süre boyunca oruç tutabilirmiyim.(miğde kanam riski,pıhtılaşma riski açısından).varis çorabını kasıga kadarmı yoksa diz altımı giymeliyim.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Durmuş Alper Görür
Akupunktur , Biorezonans

Coumadin kontrolunu usg ile yaptir eger pihti yoksa coumadini kes ve varis corabini kullan. kasiga kadar olan daha iyi

8 Nisan 2012 22:17
ÇA
Soru Sahibi

cevabınız için teşekkür ederim hocam.bu mthfr mutasyondan dolayı coumadini kesince sorun olur mu.iyi akşamlar hocam

8 Nisan 2012 22:24
Uzm. Dr. Durmuş Alper Görür
Akupunktur , Biorezonans

aslinda kesilmemesi yonunde goruslerde var ancak coumadin cok masum bir ilac degil senelik %2 kanama riski yaratiyor . 10 sene kullaninca %20 lik bir kanama demek, o yuzden eger cok ciddi bir sorun yoksa varis corabi, uzun sure ayagini sarkitmamak vb.. yontemler le idare etmek bence daha mantikli

9 Nisan 2012 13:32