KF
Soru Sahibi
23 Kasım 2013 04:08

dört yaşındaki oğlum bir haftadır ishal ve kusuyor

yüksek ateşle acile gittik ateşi fitille düşürüp antibiyotik bulantı için fitil ve ateş düşürücü verdiler boğazları kızarmış diye iki gün sonra kusma arttı ishal başladı (sarı sulu) ishal yaparsa kusmuyor kusarsa ishali duruyor serumda yedi kaka tahlili temiz çıktı fakat rota ya bakılmadı birtek ishal olunca antibiyotiği hemen kestik ondan diye ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz uykusunda kustu çok endişeliyim gün içerisinde gayet iyiydi ishalide kusmasıda yoktu.teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Kusmanın devam etmesi durumunda yapılması gereken hastaneye başvurmak ve ağız yoluyla alamıyorsa serumla desteklemek olabilir Geçmiş olsun

24 Kasım 2013 00:23