DG
Soru Sahibi
12 Mart 2018 16:51

Dışarı çıkmak istemiyorum

Merhaba, benim bi sorunum var yaklaşık 6 aydır dışarı çıkamamaya başladım gerekmedikçe dışarı çıkmıyorum bütün gün evdeyim ve hiçbir şey yapmıyorum arkadaşlarımla konuşmuyorum sürekli uyumak istiyorum yapmam gereken isleri sürekli erteliyorum insanların içine çıkmak istemiyorum sürekli yalnız olmak istiyorum birileriyle konuşmak istiyorum sonrasında vazgeçiyorum konuşma ilerlerse buluşmak gerekecek ve dışarı çıkamadığım için vazgeçmek zorunda kalıyorum çevreme sürekli yalan söyleyip görüşmeleri erteliyorum çıktığım zamanlarda akşam saatleri oluyor karanlık olduğu için kimsenin bana pek dikkat etmeyecekleri için, biraz araştırdım ve agorafobi adında bi korku yaşadığımı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Klinik Psikolog  Mehmet Emin Kızgın
Klinik Psikolog Mehmet Emin Kızgın
Klinik Psikolog , Psikoloji , Pedagoji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba, Bahsettiğiniz kadarıyla depresyonla birlikte fobi de gelişmiştir denilebilir. Bu durum hayatınızı daha da zorlaştırabilir. O sebeple muhakkak surette bir uzmana başvurun. Sorununuzu erteleyerek çözebilmeniz mümkün değildir. Saygılarımla

12 Mart 2018 20:32