Dh
Soru Sahibi
6 Nisan 2017 20:07

Dis sallanması

Merhabalar.19 yaşındayım. Gecen gun on ust dis sallanması icin doktora gittim ve röntgen çekmeden kontrol etti dişlerimi rontgene gerek yok dislerinde çürük yok dedi ve öndeki ust sag disimin ve genel olaraktan dis taslarimi temizledi. Dis etimde iltihap olduğunu soyledi. Fakat 3 gun gecti halen sallanma gibi his geliyor. O disimle bisi ısırıp yiyemiyorum düşecek korkusundan. Aslinda asiri sallanma yok cook hafif belli belirsiz fakat insan korkuyor yastan dolayida tekrar dis cikmiycak... 20lik dişlerimde var sag ve solda gomulu olarak ve sallanan ust sag disimin dibindeki tavsan disim carpik sekilde vesallanan disimim üzerinde. Ne yapmam gerek. Sallanmasi bikac gune gecermi

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba hatiçe hanım, herhangi bir çarpma veya benzeri bir şey oldu mu son günlerde..!? ağrı olmaması iyi bir alamet, ancak bu durumlarda kesinllşikle röntgen çekmek gerekiyor! röntgenden sonra durum değerlendirmesi daha isabetli olur. en az 3-4 hafta o diş üzerne basmayın...sallanma hala devam ediyorsa doktorunuza tekrar başvurun veya doktorunuzu değiştirmenizi öneririm. sürekligideceğiniz bir aile diş hekimi bulmanızı öneririm. geçmiş olsun...kolay gele.. dr. ferid müftü

10 Nisan 2017 13:20