kh
Soru Sahibi
4 Ekim 2015 22:46

diş eti rahatsızlığı

merhabalar hocam,size bir sorum olacaktı.2013 te çiğneme dişlerimden sol üsten en sondan üçüncü dişimi kanal tedavisi yaptım o günden beri kanal tedavisi yaptığım dişimin bulunduğu hizadaki ette şişlik mevcuttu hiç umursamadım çünkü kanal tedavisi yaptığım dişim diğer dişlere göre biraz içe doğru eğriydi bende bunun dişin içe kaymasından dolayı diş kökü dışa dogru çıkmasından dolayı şişlik olduğunu düşünüyordum ve ayrıca şişlik çok sert bir şey bu bir haftadır o bölgede şişlik biraz buyuduğunu hiss ettim ve ineyle diş etine batırdım iyice kan aktı ve tekrar eski ilk konumundaki şişliğe dönüp küçüldü,bu arada dişlerimle ilgili ve diş etlerimle ilgili bir problem yaşamamışım hatta arkadaşlarım bana benim dişimin cok beyaz olduğunu sanki protez dişmiş gibi göründüğünü veya sanki cebinde sürekli diş fırçası taşıdığımı söylerler dişlerimde bir leke ve diş etlerimde herhangi bir rahatsızlığım yok çünkü dişlerim bana cok güven verir.dişlerimi düzenli olarak günde iki defa fırçalayıp ara arada diş gargara suyunu kullanıyorum.acaba bu çiğneme dişimdeki şilik nedendir iki seneden beri böyle yoksa o dişimin içe doğru eğri olmasındanmı yoksa başka bir hastalıktanmı.cevabınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Pınar Demir Aktop
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Dişinizde büyük ihtimalle kanal tedavisi sonrasında gelişen bir abse var. Şişlik varken bir dişhekimine görünmenizde fayda var.

4 Ekim 2015 23:10