YA
Soru Sahibi
18 Kasım 2020 13:45

Diş Bozukluğu

Hocam merhabalar ben Alperen 18 yaşına gireceğim önümüzdeki ay. Üst çenemde darlık ve üst dişlerimde bozukluk var. Üst sağ yan kesici dişimde diğer dişlerimin gerisinde. Gazi Üniversitesinde tedaviye başlanacaktı ancak çene genişletme ameliyatından korktuğum için tedaviyi reddettim geçen sene. Çok pişman oldum keşke yaptırsaydım. Yabancı dil öğrencisi olduğum için kelimeleri doğru telaffuz edebildiğimi düşünmüyorum ve özgüvenimi de düşürdüğünü düşünüyorum bu durumun. Sormak istediğim üst çeneyi genişletmenin bu yaştan sonra ameliyat harici bir yolu var mıdır yoksa ameliyat tek çare midir? Ameliyatın riskleri var mı? Sonrasında nasıl bir süreç yaşanıyor? Ameliyatın ücreti ne kadar oluyor? Hemen ameliyata alınıyor muyum yoksa beklemek zorunda mıyım birkaç yıl randevuyu? Tel tedavisine ameliyattan kaç ay sonra başlanıyor? Lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Engin Ersöz
Diş Hekimi , Restoratif Diş Tedavileri

Selamlar Öncelikle geçmiş olsun. Konu benim uzmalık alanım olmadığı için maalesef yardımcı olamayacağım. Engin Ersöz

10 Aralık 2020 14:22