.M
Soru Sahibi
4 Ekim 2017 18:21

Dikkat dağınıklığı

Merhaba 3. Sınıfa giden bir kızım var. Dikkati çok dağınık, bir türlü ders yapmak istemiyor hemen sıkılıyor. Ne yapabiliriz lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Merve hanım merkezimizde uygulanan beard ve play attention yöntemimiz var kızınız gibi dikkat dağınıklığı olan bireylerle çalışıyoruz yöntem ile bilgi almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. . Play Attention sistemi, dikkat ve odaklanma ile ilgili beyin dalgalarını okuyan yüksek teknolojili, kola takılan bir cihaz ve bu cihazın gönderdiği sinyallere göre çalışan eğitici bilgisayar oyunlarından oluşur. Berard AIT / İşitsel Algı yöntemi, dikkat eksikliği, işitsel dikkat problemi, işitsel dikkati sürdürememe, dikkatin sürdürülebilirliğini en üst seviyelere ulaştırmak, etkili yönerge almak, akademik performansı arttırmak, kapasiteyi en iyi düzeyde kullanabilmek, amaçlı kullanılabilmektedir. Berard Metodu earducator adlı bir cihazla özel seçilmiş müzik parçalarının işitsel algı gelişimini desteklemek ve öğrenme kapasitesini arttırmak için, bireye belli aralıklarla dinletilmesi ile verilmektedir. Earducator, frekans ve filtre süzgecinden geçmiş müziği, özel kulaklıklarla birolduğu ve sağ kulağın eğitilerek sol kulağa ulaşılabileceği düşüncesi ile eğitim verilmekte ve sağ kulak eğitilerek dinlemeye yönlendirilmektedir.

4 Ekim 2017 23:48