ÇM
Soru Sahibi
29 Nisan 2019 22:08

Demans olabilir mi?

Merhabalar Neslihan Hanim; Ben ablam icin size bir konuda danismak istiyorum. Kendisi surekli telefonu ile ilgili sorun yasiyor son 1 ay icerisinde 4 kere telefonunu dusurdu ya da kaybetti diyebiliriz. Ornegin sahile yuruyuse iniyor eve geliyor telefonu yok. Yani bu demans ile alakali bi durum olabilir mi? Biz nereye gitmeliyiz nasil bir yol izlemeliyiz? Simdiden tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, geçmiş olsun öncelikle.. Demans ile ilgili yorumda bulunmak için hastanızın yaşı ve başka alanlardaki unutkanlık veya beceri düzeylerinde değişiklik olup olmadığı önemlidir. Psikiyatrik rahatsızlıklarla bağlantılı olabileceği gibi nörolojik bir takım durumlarda olabilir bazen de stres ilişkili unutkanlık veya dikkatsizlik durumları olabilir. Öncelikle psikiyatristten randevu alarak muayene olmanızı öneririm. Muayene bulgularına göre sizi uygun alana yönlendirecektir. İyi günler dilerim.

30 Nisan 2019 15:46