Şe
Soru Sahibi
7 Nisan 2015 10:23

Davranışlar

Merhaba, 2 yaşında bir oğlum var. Çok tatlı sevgi dolu bir çocuk. 2 yaşına girmesine 2 ay kaldı. Bu ara herkese vurma eğiliminde. Ama oyun olsun diye yapıyor. Tabi etrafındaki çocuklar bunu anlayamıyor (haliyle). Kendini alamadığı bir durum daha var mesela kitapları çok seviyor. Bizim onları yırtmasını istemediğimizi bile bile gözümüzün içine baka baka yırtıyor ve sonra kendisi de üzülüyor. Artık çok fazla bağırmaya başladık. Ben kendimi kontrol edemeyip ellerine vuruyorum bazen. Bunun sonu gelmeyecek onu anladık. Ne yapmalıyız? Nasıl davranmalıyız? Ben yemek yaparken bir şeyle meşgulken özellikle biryerleri dağıtıyor.. Yemeklerin her çeşidini yerken şimdi yemek seçmeye başladı. Takip ettiğim kadarıyla bu aylarda normalmiş. Fakat biz nasıl davranmalıyız? yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Senem Turan
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Bu dönem anal dönem Dediğimiz bir dönem. Yaşadığınız zorluklar bununla ilgili . Sınır koymak, kararlı olmak gerekir. Ancak bu bir görüşme konusu. Uzun uzun anlatılması gerekir ki siz faydalanın. Şehrinizdeki bir çocuk psikiyatristinden yardım almanızı öneririm. Iyi günler .

9 Nisan 2015 22:09