MB
Soru Sahibi
4 Şubat 2019 22:13

crohn yada ülseratifkolit

hocam iyi çalışmar bir sorum olacak Terminal ileuma dek ilerlendi. Terminal ileumun distal 10 cm.lik segmentinde 3 adet büyüğü 5 mm çapında ülsere lezyon izlendi.mukoza İleoçekal valv normal. Çekumdan geriye doğru tetkikte yer yer sulu gayta olmakla birlikte görülebilen tüm kolon mukozaları normal. İnversiyonda anal kanalda papiller hipertrofi ve internal hemoroidler izlendi..en son yapılan işlemde cıkan sonuç şikayetler karında şikinlik sag alt karın bölgesi agrı yorgunluk halsizlik duşuk ateş dışkıda iltahap görünMAKROSKOBİK BULGULAR: 1: 5x3x2 mm boyutlarında 1 adet gri-beyaz renkli dokudur. Tümü 1 parça 1 kasette işleme alındı. 2: 3x2x2 mm boyutlarında 1 adet gri-beyaz renkli dokudur. Tümü 1 parça 1 kasette işleme alındı. 3: En büyüğü 4x3x2 mm boyutlarında 4 adet gri-beyaz renkli dokudur. Tümü 4 parça 1 kasette işleme alındı. MİKROSKOBİK BULGULAR: 1 Klinik lokalizasyon : Antrum Morfolojik lokalizasyon : Antrum Lamina propriada enflamasyon:Var (++)(lenfoplazmositer) Polinükleer lökosit infiltrasyonu (aktivite): Yok pataloji sonucu pentasa verildi takip edilecek dendi teşhis konmadı yorum alabilirmiyim teşekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Sonucu sizden isteyen ve sizi muayene eden hekime göstermeniz ve de yorumlatmanız uygun olacaktır Burçin hanım. Bu şekilde doğru yönlendirilemeyebilirsiniz. Sevgiler... Dr. Sezai Leventoglu

8 Şubat 2019 05:38