VA
Soru Sahibi
20 Temmuz 2018 21:03

Çocukta emg

Hocam merhabalar. 2 yaşında kızımızda dirsekte kırık ameliyatı olduktan sonra ameliyatlı kolun serce ve yuzuk parmağında hareket kaybı oldu. Ilk başlarda istemli olarak hiç açılmazken son 1 haftadır yarım olarak açabiliyor. Doktorumuz emg çekmemiz gerek dedi ama sorun şu ki hem iğneli hem de elektrikli emg çekecekmiş. Özel hastane olduğu için bu durumdan şüphelendik çünkü tıpta bize bu cocuk elektrikli emg yi kaldıramaz demişlerdi.. Sizin bu konudaki fikrinizi merakla bekliyoruz. Tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Duyu kaybının olup olmadığını anlamanın tetkiksel olarak başka yolu yok maleşef. Cak cocuklarda emg EMG zor bir tetkiktir ve herkes yapamaz. Tecrübeli elllerde yapılırsa problem olmaz. Gecmis olsun

20 Temmuz 2018 21:12

Duyu kaybının olup olmadığını anlamanın tetkiksel olarak başka yolu yok maleşef. Cak cocuklarda emg EMG zor bir tetkiktir ve herkes yapamaz. Tecrübeli elllerde yapılırsa problem olmaz. Gecmis olsun

20 Temmuz 2018 21:13