ÖG
Soru Sahibi
19 Kasım 2021 23:49

Çocuklarda epilepsi ve beyin küçülmesi

Merhaba 5 yaşında kuzenim var epilepsi teşhisi konuldu sürekli geçmeyen atakları oluyordu bayılıypr ve uzun süre uyanmıyordu bacağı da sürekli atıyor üstüne basmaya korkuyor bir haftadır yoğun bakıma alındı beyninde küçülme başlamış atakları yoğun bakımda da devam ediyormuş Hacettepe üniversitesine gondercek oldular çözüm bulamadilar atakları yüzünden yogun bakımdan cıkarıpta gönderemiyorlar hocam epilepsi beyin küçülmesi yaparmı ve bu kızımız da kalıcı bir hasar bırakırmı tedavisi mümkünmü

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

epilepsi beyin küçülmesi yapmaz, altta yatan bir hastalığı vardır ve epilepsi ve beyin küçülmesini o hastalık yapıyordur, hastalık bulunursa ve tedavisi varsa mümkündür

22 Kasım 2021 09:27