TF
Soru Sahibi
8 Mayıs 2017 19:02

Cinsel sorunlar

Merhaba. Ben cinsel ılıskıden korkuyorum cok ıstıyorum ama canım cok yanıyor ve hiç birşey yapamıyoruz vajinusmus olabilirniyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Taner Canatar
Cinsel Terapi Sertifikalı Tıp Doktoru , Aile Danışmanı

merhabalar cinsel ilişkiden korkup o an geldiğinde irade dışı kendini kasma ve partnerini üzerinden itme durumuna vajinismus diyoruz. ülkemizde oldukça yaygın bir durumdur.. bunun dışında kendini zorlayıp ilişkiye girebilenlerde ise en yaygın problem ağrılı ilişki ve bir müddet sonra cinsel isteksizlik ortaya çıkmasıdır. öncelikle ağrının bir hastalığa bağlı olup olmadığını anlamak için bir kadın doğum muayenesi olmanız (olabiliyorsanız eğer) sonrasında da partnerinizle birlikte deneyimli bir cinsel terapiste başvurmanız yerinde olacaktır. istekli, gayretli ve bilinçli oluşunuz cinsel terapistinizin rehberliğinde bu sorunun kolaylıkla üstesinden gelebileceğinizi düşündürdü bana....

9 Mayıs 2017 13:22