KA
Soru Sahibi
10 Mart 2019 16:05

Çene yüz dudak şekil bozuklukları yumuşak dokular

Hocam iyi günler merhaba benim problemim yumuşak dudak ve çeneyle ilgili dudaklarım birbirine yapisiyo sert değil çeneyle yanaklarlada birleşimi yumuşak esnek derim var misal insanlar dudaklarını ağzını açıp kapamada rahatlıkla kullanabiliyor dudakları sert dudak mimiklerini yapıyor yüzleri rahat fakat benim dudaklarım sert değil açıp kapamada normal tavır sergileyemiyorum birbirine yapisiyo rahatca ortamlarda bulunamıyorum hep aynı konumda gülerken veya rahatca ağzımı açıp mimikler yapamıyorum yüzümde rahatsızlıklar oluştu ben nasıl bir tedavi görmeliyim dudaklarımla sürekli oynuyorum yiyorum dişlerimi sıkıyorum bu problemim yaşantımıda engelledi sizce ne yapılabilir bu sorun ortadan kalkicaksa güzel görüntü ve problemsiz davranacaksam ortamlarda kaç para gerekiyorsa verebilirim bilgilerinize tavsiyenize ihtiyacım var

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Bülent Baydaş
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Muayene olmanız kas tonusunu yani kaslarınız gerginliğini belirlemek bunların dişlerinizle ilgisine bakmak gerekli. Fizyoterapiden faydalanabilirsiniz

10 Mart 2019 17:09