KH
Soru Sahibi
20 Eylül 2020 16:51

Burunda kan

Hocam bende 4-5 aydır burunda kan pıhtısı var her iki burun deligimde de oluyor başka bir sorunum yok yaş 19 acaba hangi hastalıklar böyle belirti verir hocam kan çok az bir şekilde goruyorum teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Esin Özlem Atmış
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle bahsettiğiniz şikayetler daha çok burun içindeki kılcal damarlarda çatlamalara bağlı gelişmiş olabilir. Bu durum bir hastalığın habercisi olmaktan çok burun eğriliğine bağlı (septum deviasyonu), burun travmaları sonrası veya yapısal olarak damarların yüzeyde olmasına bağlı olabilir. Burun temizliği ve burun içini nemlendirmeden fayda göreceksinizdir. Nadiren bazı ciddi hastalıkların da ilk bulgusu olabileceğinden mutlaka İlk uygun zamanda bir KBB uzmanı tarafından değerlendirilmenizi öneririm.

12 Ekim 2020 09:44