SE
Soru Sahibi
22 Kasım 2021 18:11

Burun tikanikligi

Merhaba hocam bir buçuk yasında bir kizim var nefes almakta çok güçlük çekiyor geceleri horlama var burun akıntısı var doktora götürdüğümüzde tomografi çekti bilgisayardan baktığında ufak kist var dedi sonuçlar çıktığında her iki maksiller sunuste muzukal kalınlaşma var yazıyor normal bir şey mi bunun ne olduğunu da bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İsmail Külahlı
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba 1.5 yaşındaki bir çocukta en muhtemel burun tıkanıklığı sebepleri 1- Doğumsal olarak burun arka deliğinin açık olmaması ( Choanal atrezi) 2- Genzi eti (adenoid vejetasyon) 3- Allerjiye bağlı burun etlerinde ödem şişlik yada bunların birkaçının birarada olması geçmiş olsun

24 Kasım 2021 09:46