YO
Soru Sahibi
30 Haziran 2021 10:08

Burun kılcal damarlarını yaktirmak

Zoretanin akne ilacı kullanıyorum.3. Ayımda günde 2 3 defa olan burun kanamalarım oldu.Ilacin yan etkisi burun içi kuruluk.Birden fazla doktora muayene oldum,biri kıkırdak eğriliğim olduğunu,diğeri de kılcallardan kanamanın olduğunu söyledi.Sağ burun deliğimin kılcal damarını 3 sene önce yaktırmıştım,burun kanamalarım hep sol taraftan oldu.Bugün sol tarafı da yaktırdım.Kılcal damarları yaktirmak ilerde bir probleme sebep olur mu ? Örneğin tansiyon sikayetim vardı bir dönem doktorum kilcallari yaktirmamam gerektiğini burundan atılamayacak bir kanın beyne gidip beyin kanamasına sebebiyet verebileceğini söylemişti.Böyle birşey mümkün mü yoksa kılcal yaktirmak zararlı bir işlem değil midir ? Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.Tesekkur eder saygılarımı sunarım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Oğuz Basut
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun. İstediğiniz bilgiler sanal ortamda aktarılması doğru olmayan bilgilerdir. Hasta muayenesi önemli ve önceliklidir. Arzu ediyorsanız bu soruların yanıtını google da bulabilirsiniz

2 Temmuz 2021 13:17