5 Kasım 2017 17:39

Boşluk duygusu / yabancılaşma

2003 yılından beri çeşitli anksiyete tipleri için aralıklı ssri kullandım ve hiçbir zaman tamamen sıkıntım geçmedi.Sorunun kisilik özelliklerimden kaynaklandigini ama bunu degistiremeyecegimi dusunuyorum.Şematerapi kitapları okuyunca farkettim.Ama o kadar bunaldım ki sabrım ve takatim kalmamış gibi hissediyorum.Size başvursam neler yapabiliriz bu konuda? En son paroksetin 10 mg kadar alıyordum 4 aydır, bugün kendilik hissimi kaybeder gibi oldum boşluk bunalımı gibi birşey yaşadım ve kendi kendime dozu 20 mg a çıkardım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Ömer Bey merhaba, anksiyete bozukluğundaki şemaları farketmeniz olumlu bir özellik. Ancak kişilik bozukluğu gibi durumlar malesef tedaviyi zorlaştırıcı bir etken olarak karşımıza çıkmakta, EMDR terapisini önerebilirim size. Rahatsız edici ve travmatik anıların kişide yarattığı sorunlar için travma duyarsızlaştırmasını yapabilmekteyiz.İnternetten araştırın aklınıza yatarsa bana ulaşın. Mutlu günler selamlar.

5 Kasım 2017 20:43