zl
Soru Sahibi
9 Aralık 2018 12:24

Bonding -a. Rezeksiyon

Merhaba mehtap hanım. Ön dişlerimden 4-5 tanesinin arasi çok açık. 2 ay önce apikal rezeksiyon geçirdim ön dişimden. Henüz hassasiyeti geçmedi. Bu durumda bonding uygulamasi o dişlere yapilabilir mi bi sakıncası var mı? Her bir diş için kliniğinizde bonding uygulamasinin fiyat ortalaması nedir? Tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Geçmiş olsun. Yapılıp yapılmayacağına kesin karar vermek için ağız içindeki durumu değerlendirmek gerekir. Dişin sallanma miktarına, fonksiyon görürken aldığı yüke vs bakmak gerek. Aralığı kapatmak için haliyle dişin boyutu da büyüyecek. Köke gelen yük artacak. Zaten kesilmiş bir Köke gelen yükü iyileşme sürecinde arttırmak bence mantıklı değil. Eğer sosyal hayatınızı çok etkiliyorsa illa hemen yaptırmak istiyorum diyorsanız aralığı kapadıkran sonra kökü kesilen diş iç taraftan yandaki dişlere bağlanabilir (splint diyoruz bu işleme). Ya da belki hem aralığı kapamak için hem de splint görevi görsün diye ön dişlerinize kaplama/köprü önerebiliriz. Ağız içi durum iyice değerlendirilip size tedavi seçenekleri sunabiliriz. Fiyat bilgisi için muayene randevusu alabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

9 Aralık 2018 13:45