ym
Soru Sahibi
14 Kasım 2021 11:21

bobrek tumor

bobrek tumor merhaba hocam mr isleminde sag bobrek orta zon alt poldede 90x80 mm boylarinda santralinde lineer tarzda kistik nekrotik komponenti bulunan duzgun konturlu t2a sekanslarinda bobrek parakimi ile,izotiens ivkm sonrasi hafif kontsras madde tulumunu gosteren diffuzyonel kisitlamasi bulunan kitle lezyon .soylediler ne yapmam lazim bobregi kurtaracak bir cozum varmidir.kitle tumorden baska birsey olabilirmi 2016 yilindaki mrde birsey gozukmuyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

İğne biyopsisi yapılmıyor bu durumlarda. Kitle büyük olmasına rağmen, böbreğin damarları ve diğer kısımlarıyla ilişkisine bakılarak, mümkünse böbrek koruyucu ameliyat planlanabilir. Bu arada, sigara içiyorsanız derhal bırakın. Geçmiş olsun.

14 Kasım 2021 15:53