SH
Soru Sahibi
23 Temmuz 2020 18:22

Beyin emarı

Hocam.merhaba 23 aylık oğlumun sol ayağında akşama vardı nöroloji emar istedi bugün çekildi. Her iki lateral ventrikülün oksipital boynuzlarda belirginlerle dikkati çekmekte.caplari transfe planda sağla 29 mm solda 18 mm dır.sagda orta kranial fossada temporal lob anteromedial kesimde en geniş on arka çapı 14mm en geniş mediolateral çapı 38 mm olan tüm seanslarda BOS ile izointens diffüzyon artışı gösteren yer kaplayıcı lezyon izlenmiştir. Araknoid kist. Beyin miyelizisasyonu olgunun yaşı ile uyumludur.diffuzyon emar incelemesinde serebrumda serebellumda ve beyin sapında akut olayı düşündürecek diffüzyon kısıtlaması izlenmedi. SWI sekensında manyetik duyarlılık artefarkli gözlenmedi. Hocam yorumlarmisiniz. Saygilarimla

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

çocuğunuzun sol elinde de güçsüzlük yada kullanmakta zorlanma varmı dır?, ayrıca gelişiminde sorun varmı dır ? eğer bunlar yoksa araknoid kist bazen bir problem yapmamaktadır, ayağındaki aksama farklı bir nedenden de olabilirü, yinede doktorunuzun muayene ve filimi görerek değerlendirmesi gerekmektedir.

24 Temmuz 2020 09:29
SH
Soru Sahibi

Hocam gelişimi yaşıtlarına göre önde bile sayılır.sol elinde güçsüzlük yok hocam .

24 Temmuz 2020 09:53
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

ozaman bir çocuk nöroloji doktoru muayene açısından görsün içiniz rahatlasın

29 Temmuz 2020 08:39
SH
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam sorularıma cevap verdiğiniz için. Saygılarımla..

31 Temmuz 2020 06:23
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

önemli değil

10 Ağustos 2020 10:46