da
Soru Sahibi
10 Mayıs 2019 07:50

Bebekte emerken uykuya daldığında oluşan baş ve kolda titreme

Hocam bebeğim 4 gün sonra 4 aylık olacak. Ellerinden tutulduğunda ayakları üstüne kalkabiliyor sırtını tutuyor. Destekli oturabiliyor. Gülüyor. Kahkaha atıyor. Nesneleri yakalıyor tutup ağzına götürüyor. Taklit yapıyor.beni ve babasını tanıyor heyecanlanıyor. Yüzükoyun başını kaldırıp uzun süre tutuyor. Sırtüstü başını gövdesini dahil kaldırıyor. Anormal hiç bir hareketi yok. Yalnız bugün meme emerken uykuya daldığı esnada bir kere 1-2 saniye, aradan bir kaç dakika geçtikten sonra 5-6 saniye elleri ve kafası geriye öne titredi.ilkinde sesli uyarmamla durdu ikincisinde de memeden alınca titreme durdu sonra gözlerini açtı babasına gülümsedi sonra tekrar uyudu. Titreme esnasında bile memeyi hala emiyordu. İlk kez böyle oluyor. Gece 12 de uyuyor sabah 8-9 gibi kalkıyor gece iki kez emziriyorum. Gündüz 20 dk 40 dk bi kaç kez uyuyor. En ufak tıkırtıda hemen kalkıyor. Acaba uykusunu alamayıp çok yorulduğu için mi böyle oldu. Çok korktum hocam nörolojik olabilir mi. Egg gerekli mi

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Akgün Ölmez Türker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhabalar anlattıklarınızdan çok önemli bir sorun gibi algılamadım. bence şimdilik eegye gerek yok.izleyin tekrar ederse doktorunuza başvurun

16 Mayıs 2019 16:30
da
Soru Sahibi

hocam merhaba nöroloğa gittik EEG temiz çıktı. nörolojik olarak Kızımı muayene etti. Nörolojik gelişiminin iyi olduğunu söyledi. Videoyu izledi ve bunun nöbet olmadığını fizyolojik bir durum olduğunu ve bazen b12 vitamini eksikliğinin buna neden olabileceğini söyledi. Ki tahlil sonuçlarını gösterdiğimde b12 nin düşük olduğunu teyit etti. Apikobal 250 diye bir tablet verdi. Yalnız 12 yaş altında kullanılmadığı ve laktoz içerdiğini söyleyince eczaneye sorun eğer muadili varsa kullanabilirsiniz dedi. Hocam bebekler için sizin önereceğiniz bir b1,b6 ve b12 vitamini içeren damla formunda veya hap olan vitamin ilacı var mıdır

24 Mayıs 2019 00:23
Doç. Dr. Akgün Ölmez Türker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

evet b12 tedavisi için sprey formunda tadı da iyi olan B12 ilacı var...günlük 1 kez yanak içine sıkarak verilir. eczacınız ya da doktorunuz önerebilir.

29 Mayıs 2019 11:04