gk
Soru Sahibi
16 Eylül 2021 20:18

Bebeğimin sol eli

Merhaba hocAm benim 8 aylık bebeğim var sol elini az kullanıyor yumruk yapıp aşağıda bırakıyor sağ eli gibi aktif kullanmıyor eline oyuncak verdiğimizde direk sağ eli uzatıp alıyor sol elini az kullanıyor bunun nedeni nedir acaba hocam cevap verip yardımcı olursanız çok sevinirim . Bir de hala emeklemiyor

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Hemiparezi patolojik el tercihi en kısa zamanda görelim Anne karnında inme geçirmiş olabilir beyinde sorun olabilir nörolojik muayene, beyin mrg, fizyoterapi desteği şart. Uyku eeg de gerekebilir. *** *** ** randevu alınız

17 Eylül 2021 09:48
gk
Soru Sahibi

Teşekkür ederim cevabınız için hocam en kısa zamanda randevu alıp geleceğim. Son bir sorum olacak elinin bu şekilde olmasından dolayı mı bebeğim hala emeklemiyor desteksiz oturması da kısa sürüyor oturtuyoruz bir süre sonra arkaya yana veya öne doğru uzanmak istiyor acaba eli mi onu geri bırakıyor hocam. Değerli vaktinizi ayırıp sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkür ediyoruz.

17 Eylül 2021 10:42
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Muhtemelen öyle görünüyor ama tabi muayene ettiğimizde net olarak söyleyebilirim

18 Eylül 2021 10:44
gk
Soru Sahibi

Tamam hocam teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim

18 Eylül 2021 10:54
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

ıyıgunler

20 Eylül 2021 10:12