YA
Soru Sahibi
28 Mart 2021 10:01

Bebegi sallamak

Merhabs hocam, 1 ay 26 günlük bir bebeğim var ilk bebeğim olduğu için biraz dikkatsiz davranarak bebeğimi gaz sancılarından dolayı 15 günlükken sallamaya başladım. Stres yapıp hızlı sallayip sarstigim zamanlarda oldu. Daha sonrasında öğrendimki çok zararliymis. Böyle bi hatayı nasıl yaptım bilmiyorum. Salladım zamanlarda gözünün akında kanlanma oldu ama 1 2 haftadır sallamıyorum geçti. Sallamaya ilgisi var mıdır? Bu şekilde hızlı sallayip sarsmam ne gibi zararlar verir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

önemli bir durum olduğunu sanmıyorum, yoksa çocuğunuzda bir takım bulgular olurdu

29 Mart 2021 12:43
YA
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Şuan bi sorun yok peki hocam daha sonrasında bir sorun olur mu? Internette okuduğum kadarıyla çocuğu sarsmak ve hızlı sallamak çocuk herhangi bi hastalık geçirdiğinde beyinde gözünde sorun yaratip felç koma vb sorunlar olabilirmis bu ne kadar doğru?

30 Mart 2021 06:42
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

SANMIYORUM

30 Mart 2021 12:40