2 Ocak 2020 13:06

Ayak bileği tendon

Hocam merhaba, 5 yaşında ikizlerim var. 4. 5 gündür dusmeyen ateş vücut ağrısı vs derken dün akşam test yaptılar domuz gribi olmuşlar.Bugün ilacına başladık. Oğlumun biri 2 gün önce sabah yataktan kalktı ayaklarima basamiyorum dedi ve parmak ucunda yürüyor 2 gündür. Dün baktimki ayaklarına gerçekten basamiyor. Yani ayağını öne doğru katlamaya çalıştım arka bilek çok gergin. Acilen ortapediye gittim. Daha önce parmakucu yuruyormuydu dedi. Genrlde arka tendon kısalığı olanlar böyle yada anı darbe sonucu kaza olur bişey olur olabilir dedi.ancak ne darbe aldı nede daha önce ayakucu yürüdü. Ayrıca öyle ağrısı falanda yok çok öne katlamaya çalıştığımda baldirlari agriyor.Sadece cuma sabahından beri yüksek ateş vücut ağrısı ve ben ateş dusuruculerle dün akşama kadar takip ettim. Dediğim gibi bugün ilaçlarına basladik. Nöroloji randevusu almaya çalışıyorum malum tatil ve ben çok endişeliyim. Bana nolur yardımcı olur musunuz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

çocuğunuz domuz gribine bağlı miyalji, miyozit olabilir, yada GBS olabilir. bir çocuk doktoru dahi görse bence iyi olur, geçmiş olsun

3 Ocak 2020 09:01