AD
Soru Sahibi
29 Mayıs 2021 15:14

Atlatamıyorum.

Damla Hocam Merhaba 23 yaşında bir kadınım. Panik atak sahibiyim.. sizlere ufak bir sorun olucaktı çünkü kendi başıma aşamıyorum. Yazacağım kimsem yok. Çekiniyorum da açıkcası ama atmalıyım bunu. Ben 1 hafta önce, başka bir şehire yakın bir erkek arkadaşımın yanına gittim. Çok güzel eğlendil güldük. Ama bu kişi yalnızca lafta yakın arkadaşım çünkü beni en çok manipüle eden sıradanlaştırmaya çalıştıran. Her şeyime karışan biri. Bir gece çok eğlendiğimizde masadan kalktım ve onunda yakın arkadaşına yakınlaştım. Bana etmediği laf kurmadığı kötü söz kalmadı. Suçlu psikolojisine girdim. Halbu ki özgür bir gencim. Bu durumu nasıl atabilirim. Bu kişiden bıktım artık. Her adımıma bir insan nasıl laf edebilir. Nasıl beni tehdit edebilir. Anlamıyorum çünkü eşim değil babam değil sevgilim değil. O öyle görüyor sanırım. Ama bu bile beni çok rahatsız ediyor. Çünkü bir seferinde kendi arkadaşlarımla aramı bozdu yine tehtitkar sözleriyle. Kendi fesat düşüncesi hayatıma yaymış durumda. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Ona nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum. Aklım başımda fakat elim kolum bağlandı boş yere.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Dilek Hanım öncelikle bu kadar geç geri dönüş sağladığımız için özür dileriz. Bu süreç içerisinde yaşadığınız sorunlarda bu kişinin yaşamınızdaki önemi ve sizin üzerindeki etkiyi öncelikle sorgulamanız gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte bireysel anlamda problem yaşadığınız kişinin yaşamınızdaki işlevi, yaşamınızda size hissettikleri ve bu anlamda size getirdikleri ile birlikte sınır koymakta nerede zorlandığınızı ve bu iletişimin sizin için sonlanmasının nasıl olacağını göz önünde bulundurarak rahatsız olduğunuz durumlarda sınırlarınızı belirli bir şekilde belirtmenizi öneririm. sınır koymakta ya da kendi düşüncelerinizi ifade etmekte zorlandığınızı düşünüyorsanız bu konuyla ilgili uzman desteği almanızı öneririz.

21 Ekim 2021 18:07