go
Soru Sahibi
13 Mayıs 2016 10:17

aşılama tedavim

eşim 38 yaşında ben 29. 3 buçuk senelik evliyiz. çocuk istiyoruz. eşimin test sonuçları şu şekilde miktar:1.4 konsantrasyon 15 milyon. hareketli %85. ileri hızlı %70. ileri yavaş %10. yerinde %5. hareketsiz %15. lökosit 0.5. yuvarlak hücre 1.0. morfoloji normal %80. baş %5. boyun %5. kuyruk %5. immatür %5. perhiz 3 gün. sizce bu sonuçlar aşılama için uygun mu . 3 ay çatlatma iğnesi kulladık ve rahim filmimde çekildi temiz dendi. adetimin 2. günü e*** *** **, fsh 8.94 çıktı. döllenme oluyor fakat tutunamıyor. bunun sebebi neler olabilir. C.tesi gece 23 te çatlatma iğnesi oldum ve p.tesi 11.30 da aşılama oldum. o günden beri kasık ağrım var. neden olabilir ve nelere dikkat etmem lazım.şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bilgi Gökcan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Aşılama tedavisi 3 defa başarısız olursa tüp bebek tedavisine geçilir. Siz ve eşiniz normal olsa da 100 çiftin 15 i sizin gibi sebebi bilinemeyen kısırlık gurubuna girer. Umarım bu ay ki aşılamanız sağlıklı bir gebelikle sonuçlanır.

18 Mayıs 2016 08:18