27 Ocak 2016 11:35

ANAL FİSTÜL

İYİ ÇALIŞMALAR HOCAM BEN İZMİRDEN YAZIYORUM BUNDAN 1 YIL KADAR ÖNCE ANAL FİSTÜL AMELİYATI OLMUŞTUM ANCAK BİR TÜRLÜ MEMNUN OLAMADIM TUVALET KABUSLARIM HEP DEVAM ETTI HALADA ILTIHAPLANMA VE BUNA BAGLI AKINTI SIKAYETLERIM VAR RAHAT BIR SEKILDE OTURAMIYORUM BILE VE UZUN BIR SUREDIR ANTIBIYOTIK VE KREM KULLANIYORUM SIZDEN RICAM IZMIRDE BU KONU ILE ILGILI UZMAN VEDE BU KONU ILE ILGILI TETKIKLER NELERDIR BURADA YAPTIRABILIRMIYIM TŞK.LER

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Perianal abse/fistüller kronik ve sıkıntılı bir hastalık grubu. Fistül geliştiğinde kendiliğinden ya da konservatif yöntemlerle iyileşmesi mümkün değil ve mutlaka cerrahi tedavi gerektiriyor. Ancak, cerrahinin çok deneyimli ekipler tarafından uygulanması gerekiyor. Aksi takdirde nüksler ve daha da önemlisi anal kasların zarar görmesi ile zaman içinde anal inkontinens (gaz-gaita tutamama) komplikasyonu gelişebilir. Her nükste cerrahi daha da zorlaşıyor ve daha riskli hale geliyor. Bizim bu komplike vakalar çerçevesinde geliştirdiğimiz bazı cerrahi yaklaşımlar uluslar arası literatürde de en gelişmiş yöntem olarak tanınıyor. Öncelikle değerlendirilmeniz, fistül haritalandırılması yapılması ve doğru stratejinin belirlenmesi önemli. Sevgiler... Doç. Dr. Sezai Leventoğlu www.colo-proctology.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu (*** *** ** (*** *** ** (sekreter mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

28 Ocak 2016 09:38