KU
Soru Sahibi
27 Temmuz 2020 09:26

Anal bölgede Sıklıkla Kaşıntı

Hocam Merhabalar, 2015 yılında bağsur ameliyetı odlum 24 saat sonra ise fournier kangreni baş gösterdi bir dizi ameliyat oldum. akabinde ise kuçuk semptomlarla apsa tarzında şişlik vb durumlarla karşılaştim. son 6-7 aydır ise özellikle anal bölge etrafında geceleri daha sık olmakla birlikte kaşınmalarım söz konusu. ve bu beni çok rahatsız ediyor. son doktora gittiğimde ise bu şişliklerin kaynağı nedir sorunun cevabını bulmak adına ilaclı tomogrofi çekindim. saat 6 bölgesinde 2-3 mm çapında fikstül olduğunu söylemişti doktorum. Be bunu ameliyat edemeyeceğini. dokunun içinde olduğu için bulamayacağını ifade etmişti. sizin bu sıkıntılarım ile ilgili görüşlerinizi ve size nasıl muayene olacağım konusunda bilgi rica ederim. bu arada malum. sgklıyım. Saygılar sevgiler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Anal bölgede hemoroid cerrahisi ile başlayıp o bölgede ciddi infeksiyon ile devam eden sürecinizde makat bölgesinde fistül gelişmiş olabilir. Anal kaşıntı ve ıslaklığınız da bunu destekliyor. Bu dönemde ayrıntılı muayene olmanızda ve var olan fistülü haritalandırmakta fayda olacaktır. Sevgiler... Dr. Sezai Leventoğlu

27 Temmuz 2020 10:16