SH
Soru Sahibi
10 Ocak 2020 22:44

Als genetik olursa nasıl belli olur

Doktor hanım merhaba benim babama als hastası tehşisi kondu 60 yaşında iken bacagini sürtmesiyle başladı ailemizde babam harici als hastası yok ben 21 yaşında bayanım panik bozukluğum var ve kendimi çok dinliyorum kafayı yemek üzereyim vucudumda ara ara seğirmelerim oluyordu ama önemsemedigim için geçiyordu son 20 gündür her yerimde 1 2 saniyelik seğirme oluyor özellikle sessiz ortamlarda gece yatarken kafama taktiğimda daha çok oluyor bişeylerle uğraşırken olmuyor çok stresli biriyim anksiyete problemimde var vücudumu dinledikçe daha kötü oluyor ve ağlıyorum babamın hastalığından olabilirmiyim gücsüzlüğüm yok çok şükür lütfen detaylı bilgi verebilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Demet Arslan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Şikayetleriniz daha çok anlsiyete bozukluğuna bağlı gibi görünüyor. ALS hastası olup olmadığınızı anlamak için EMG yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun.

10 Ocak 2020 23:41