KY
Soru Sahibi
3 Haziran 2016 11:49

Akrosiyanoz

Hocam ellerimde akrosiyanoz var ve cok terliyor. Ayricada şiş ve gerginlikte var. Birde burun bölgem terliyor. Normalde olmayan bir şey. Bilmiyorum ama ellerim tetikliyor olabilir mi? Aklıma gelince bunaliyorum ve o yüzden mi burun bölgesinde de oluyor. Bana tedavi uygulamadı doktorum sadece soğuktan korun geçer dedi. Ama beni çok rahatsız ediyor bu durum. Yaklaşık iki yıldır belirgin bir şekilde var. Daha öncesinde ellerim de sadece hafif bir terleme ve kızarıklık olurdu. Bu yıl sanki daha kötü durumda yani hiç beklemediğim bir anda ellerim mosmor oluyor. Sonra terlemeye başlıyor. Bir türlü çözemedim. Soğukta durmuyorum. Yine aynı, bir süre sonra geçiyor. Sonra tekrar oluyor.Ellerim sıcakta dahi çok üşüyor. Şu anda üşümem fazla yok bu seferde sıcakta ellerim yanıyor. Ben önce dahiliyeye gittim bana reyno sendromu koydu doktor. Ana testi pozitif çıkmıştı. Kan sulandirici vermisti hicbir ise yaramadi tabii.Sonra romotolojiye yönlendiridi . Romatoloji uzmanı elevasyon yaptı. Sonra akrosiyanoz dedi. Dahiliye uzmanida elevasyon yapmıştı ama onda bir değişme olmamıştı. Yani durum bazen şiddetli oluyor. Bazen yukarı kaldirinca düzeliyor. Ama kızarıklık hiç geçmiyor sadece morluklar gidiyor. Lütfen yardımcı olun. Ne yapmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu durum doğrudan kardiyoloji alanına giren bir sorun değil. Çok rahatsız ettiğinde göğüs cerrahisinde kola giden sinirler ile ilgili bir operasyon yapılabiliyor. Sizin durumunuz buna uygun mu diye bir göğüs cerrahı ile görüşebilirsiniz.

23 Haziran 2016 11:30