KY
Soru Sahibi
24 Mayıs 2016 19:47

Akrosiyanoz

Ellerimde üşüme ve terleme var. Sabahları aşırı terliyor ve sisme yapıyor. Bazen uyuşma hissi oluşuyor. Ayrıca da morarma şeklinde oluyor. Doktora başvurdum. Reynaud sendromu teşhisi konuldu. Daha sonra Romatoloji uzmanı akrosiyanoz dedi. Ana testi yapıldı. Pozitif çıktı. Daha sonra şu testler yapıldı: Anti ds dna :negatif C3: 1,1 C4: 0,162 Anti-jo1: negatif Anti scl70: negatif Anti sm: negatif Anti sm / RNP: negatif Anti ssa: negatif Anti ssb: negatif Doktorum tam bir tedavisi yok dedi. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Eğer şikayetleriniz soğukta oluyorsa soğuktan uzak durmalısınız.

24 Mayıs 2016 19:52