GM
Soru Sahibi
3 Ekim 2018 20:57

Akciğer tomografisi sonucu

Hocam merhaba babamin cekilen sonucunu size gönderdim cok endiseliyim lutfen bana bir cevap verin, Toraks üst açıklığından başlayarak diafragmaya kadar alınan kesitlerde aorta,pulmoner konus her iki pulmoner arter normal olarak izlenmektedir. Paraaortik alanda kısa aksı 1 cm'ye ulaşan bir kaç adet lenf nodu izlenmiştir. Her iki akciğerin bronkovasküler dağılımı normal sinirlarda izlenmiştir. Pulmoner vasküler yapılar ana ve segmental bronşlar normaldir akciğerlerin havalanması ve damarlanmasi normal sınırlarda dır . her iki akciğerde nonspesifik pleural kalınlaşma alanları izlenmiştir her iki akciğerde alt lobda peribronkovasküler kılıfta kalınlaşma alanları saptanmıştır akciğer parankim alanlarda aktif infiltrasyon veya kitle varlığı görülmemiştir. Plevral sıvı saptanmamıştır. Kemik yapıları normaldir. Üst abdomen düzeyinden geçen keşitlerde sağ sürrenal bezde 16x34 mm solda 15x30 mm çapta hipodens kitlesel lezyonlar izlenmektedir..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ferit Taneri
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Böbreküstü bez hastalığı yönünden incelenmesi gerekir

3 Ekim 2018 21:37
GM
Soru Sahibi

Endokrinoloji ye gittik 24 saatlik idrar ve ilaçlı mr istendi onları yaptiricaz bu hafta içi sonuçları sizede gönderirim hocam peki kanser varmı sizce sizin tecrübelerinize dayanarak soruyorum durum şuan nedir kanserden çok korkuyoruz ve bu tümörler kötü huyluysa tedavisi varmı ve hastayı kaybetme oranı % kaçtır teşekkür ederim

4 Ekim 2018 08:44
Prof. Dr. Ferit Taneri
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Tetkikler olmadan yorum yapamam. Ayrıca bu hastalar telefon yazışmaları işe takip edilmez. İyi günler

4 Ekim 2018 08:50